Medovník

Ahoj, dneska se s vámi podělím o další recept. Tentokrát to bude na medovník. Vy, co máte medovník rádi, určitě čtěte dál :)

Budeme potřebovat:

 3 vejce, 300 g krupicového cukru, 1 heru, 3 lžíce tmavého medu, 400 g hladké mouky, 1 lžičku jedlé sody Na krém: 1 plechovku salka, 300 g másla 


(omlouvám se za fotku, mám jen jednu a je focená z mobilu)

 Postup: 

1. Připravte si vodní lázeň. Do misky dejte heru a nechte ji pomalu rozpustit. Potom do ní rozklepněte vejce a postupně přidávejte med,cukr,mouku a nakonec jedlou sodu. Předehřejte si troubu na 170C°. 

2. Směs míchejte vařečkou přibližně deset minut, dokud těsto nebude mít zlatavou barvu. Vzniklé těsto rozdělte na šest stejně velkých dílů. 

3.Na plech natáhněte pečicí papír a obkreslete na něj talíř nebo dortovou formu. Nebo můžete použít dortovou formu, na kterou si položíte pečící papír. Na něj rozprostřeme těsto na tenkou vrstvu. Placku pečte dozlatova(7 až 10 minut)a totéž proveďte i s ostatními. 

4. Vyrobte krém a posypku. Máslo a mléko vyšlehejte pomocí ruční nebo elektrické metly dohladka. Nakonec připravte posypku z okrájených kousků těsta nebo jedno těsto celé rozdrobte a nechte na posypání celého medovníku.

 5. Sestavte dort. Pomocí kulatého nože rozetřete krém na první plát. Přiklopte další plackou, kterou opět namažte máslovým krémem. Opakujte tak dlouho, dokud vám nedojdou medové pláty. Na závěr potřete celý dort i s boky krémem a poprašte připravenou posypkou.

 Dejte do lednice uležet nejlépe přes noc. 

 Dobrou chuť. Snad vám bude chutnat:) 

Pokud jste ho vyzkoušeli, napište mi, jak se vám povedl :)

You May Also Like

4 komentářů

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.