Co je smyslem života?

Ahoj v dnešním článku se rozpovídám o smyslu života. Jaký je vůbec smysl života?


    Někteří lidé občas přemýšlí, cože je vlastně smyslem života? Proč tu jsme? Kde jsme se vzali?

    Jsou tři skupinky lidí- Jedna věří, že nás stvořil Bůh, druhá, že jsme vznikli velkým třeskem nebo prostě z něčeho-z opice atd,  a třetí je to jedno.

    Víte co, o vzniku života se v této kapitole zabývat nebudu (možná můžete očekávat někdy článek), ale všichni víme, že vývoj člověk je tak složitý proces, že vzniknout z ničeho nebo z jednoduchého prvoka nelze. 

    Hodně lidí si občas říká, proč tu vlastně jsme? Tohle je těžká otázka, na kterou nelze jen tak jednoslovně odpovědět. Kdo věří v Boha, tak ví, že tohle není konečný život. Že po smrti přijde další nekonečný život.

    Ale je pravda, že žijeme teď. V této době, v tento čas, a proto bychom měli vědět, co je právě nyní pro nás smyl života

     V naší humanistické společnosti se lidé honí za svými cíli. Myslí si, že jim dají smysl života. Chtějí mít úspěch nejlépe ve všem, chtějí být bohatí, chtějí se bavit, mít sex s každým druhým a bavit se na každém kroku. Hodně pít, jíst, vyzkoušet všechno, dokud jsou mladí… 
Ale je tohle opravdu smysl života??

    Podle mě ne!
    Pro každého člověka jsou v životě důležité určité hodnoty. Pro někoho práce, záliby, vztahy….

    Smysl života by měl spočívat v tom, kolik štěstí a lásky člověk rozdal.Pokud se právě nacházíte ve stavu, kdy máte pocit, že váš život ztratil smysl života, tak mám pro vás pár rad, jak ho opět najít.

            1) Musíte se zamyslet, co je pro vás v životě důležité, co vám přináší radost
            2)Nesmíte si myslet, že smyslem života musí být něco ohromujícího
            3)Zaměřte se na maličkosti, která vás dělají šťastnými
            4)Zkuste kontaktovat vaše staré kamarády nebo rodinu a podnikněte něco.
            5)Napište si seznam věcí, které jste nikdy nedělali, a zkuste si plnit přání
            6)Neberte se vážně.
            
             Ale pochopte, že ani všechny tyhle věci pro vás nemusí být smysl života.
            Je to jen něco, co vám pomůže překonat ty horší chvíle v životě.    Ale proč i tak někdy cítíte prázdnotu? Možná přece jen proto, že Bůh nás stvořil pro něco víc než jenom pro zkušenost “tady a teď”. Šalamoun říká, že Bůh „vložil věčnost do srdce člověka”. V našich srdcích jsme si vědomi toho, že musí být ještě něco víc než „tady a teď”.

    Můžeme jít dál, jako dosud a řídit si své životy sami (náš život zůstane prázdný), anebo se rozhodneme následovat Boha celým svým srdcem (plnohodnotný život se splněnými tužbami a spokojeností).Náš Stvořitel nás miluje a chce pro nás jenom to nejlepší (nemusí to nutně být nejlehčí život, ale bude hodnotově naplněný).

Vím, že ne všichni věříte Boha, ale zkuste se nad tím alespoň trošku zamyslet.

Nikdy se nevzdávejte a snažte se najít vše, co je pro vás důležité. Buďte šťastní teď a tady s tím co máte. Štěstí je důležité.Doufám, že se vám článek líbil. Budu ráda, když mi napíšete komentář, jaký je váš smysl života, a jestli souhlasíte s tím, co jsem napsala. Pokud ne, napište mi proč. 

Mějte se hezky :)

You May Also Like

19 komentářů

 1. Krásný článek a pravdivý :o)
  Mára

  OdpovědětVymazat
 2. zbožňujem takéto články a som rada že som si niečo takéto prečítala, len tak ďalej opäť som sa zamyslela a nejaké veci uvedomila ! :)

  https://clodyteenmummy.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
 3. děkuji moc :) moc mě baví psát takové články, tak jsem ráda, že to někoho zajímá :)

  OdpovědětVymazat
 4. Si mi pripomenula jedného môjho učiteľa. Nie v zlom samozrejme :) ale on je topkový a má super názory. Minule sme sa ho pýtali či je spokojný sám so sebou? A on na to že: "Môžeš by spokojný s tým čo máš, nie s tým kto si. Lebo by si potom stratila záujem sa rozvíjať a keď sa nerozvíjaš, nežiješ" :) - to tak trošku od veci :)
  Krásny a hlboký článok :) Toto bude jeden z tých origoš blogov.

  Tiež sme sa rozhodli, že na našom blogu za 5O prav čitateľov usporiadame súťaž o skvelé YA tituly. Bolo by super ak by si sa mohla stať našimi prav. čit. ak by Vás náš blog zaujal. :)

  http://booklovers-world.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak díky :) Jsem pravidelným čitatelom :))

   Vymazat
 5. Můj názor je, že smysl života má každý zcela individuální v závislosti na vlastních preferencích a hodnotách. Ty jsou vlastní, osobní a těžko se dá najít dle mého univerzální smysl života pro každého. Co je ale podle mě nejdůležitější je fakt, že ty hodnoty nemusí být nutně stálé a mohou se časem mohou vyvíjet. V závislosti na zkušenostech, zážitcích atd.

  Člověk, který od dětství žil v chudobě, si může vytyčit cíl, že bude bohatý. Může to být jeho životní motor či světlo na konci tunelu, ke kterému se chce dopracovat. Naopak někdo, kdo zažil prostředí nemocných si může (ale nemusí) dát za životní cíl pomáhat ostatním. Protože to bude brát za své životní poslání a něco, pro co byl stvořený. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Dneska jsme se o tom zrovna bavili, já jsem věřící a rozhodně věřím, že všechno nevzniklo jen tak, že někdo tam nahoře je :) a z žádných opic nejsme :D
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 7. Tak díky za názor:) jsem ráda, žes ho napsala:)

  OdpovědětVymazat
 8. Zajímavé téma, kontroverzní. Já zase věřím těm opicím, nahoře nikdo není, všechno co je, je jen v nás, to nás pohání :)) a smysl života? To je tak široký pojem...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasné každý věří něčemu, ale pravda je jen jedna:) Myslím že smysl života není široký pojem...

   Vymazat
 9. Máš na blogu zajímavé a pěkné články. Nechystáš nějaký článek o uprchlících? Třeba tvůj názor na ně, jestli jsi pro nebo proti jejich přijímání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Těší mě, že mé články někoho baví. O uprchlících se tu možná něco objeví :)

   Vymazat
 10. Krásná úvaha. Mě třeba dávají smysl života mé sny a touhy protože mi určují mé cíle .... určují mi to , čeho chci v životě dosáhnout a to mi pomáhá se vždy zvednout z toho dna které se jmenuje : "Jaký je můj smysl života?":)
  P.S. moc hezký blog kdyby jsi chtěla, koukni ke mně na blog : http://zivotbrunety.blogspot.cz/ budu moc ráda za tvoji návštěvu :)

  OdpovědětVymazat
 11. Rozhodně zajímavý článek. :) Já nejsem věřící, ale tak nějak nejspíš tuším, že někdo tam třeba nahoře je, někdo, něco.
  Každý musí mít jiný smysl života. Pro každého je něco jiného důležité, každý všechno bere jinak, každý má jiné cíle, jiné priority.
  Článek je fakt super, hodně nad ním přemýšlím a tak jsem nějak ztratila slova. :D
  DENYII

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc ! o to jde, aby každý chvíli přestal dělat nějaké věci a zauvažoval co je pro něho smysl života :)

   Vymazat

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.