UprchlíciU tohoto článku jsem se rozhodovala dlouho jestli ho napsat nebo ne. Přeci jenom je to docela dost kontroverzní téma a nechci tady spoutat nějakou debatu nebo dokonce hádku.

Ale na druhou stranu zde ventiluji mé názory, tak proč tento tajit. 

O uprchlících slýcháme ze všech médií už nějakou tu dobu. Každý o tom něco zaslechl a každý si myslí to své. Možná to hodně lidí nikam neventiluje a nechá si to pro sebe, ale já to dneska zkusím. 

Za prvé je to jen názor, a určitě to nemusí být vše tak, jak to píšu já. 

V první řadě si položím otázku, zda uprchlíkům pomoci či ne. Říká se, že pomáhat by se mělo, ale za jakou cenu?  

Většina uprchlíků jsou chlapi, jsou to lidi, co chtějí jít na lepší místo. Někde už byli, ale nelíbilo se jim tam, tak chtějí jít na lepší.

Ale hlavní záměr bylo pomoct uprchlíkům od války.

Mnozí z nich si to neuvědomují, a dělají problémy. Bijou se, zabíjí se mezi sebou... Jsou nevděční. Kdyby jsem imigrovaly ženy s dětmi nebo rodinami, tak bych byla pro. Jenže tady ti lidi se bojí, nemají na to peníze a musí žít v tom, co tam je... (jim nikdo nepomůže)

Kdo ví, kolik je mezi uprchlíky skrytých bojovníků islámského státu.. Třeba je to celé záměr, plán dostat všude islám...(snad ne)

Když tady bude milion cizinců, tak co zdravotní rizika? Uprchlíci si můžou přinést několik nám neznámých nemocí....

A další otázkou je, jestli tady chceme vůbec nějaké muslimy?

Patřím mezi lidi, co nechtějí islám !

Nevím, kdo může říct, že je islám mírumilovný... Nechci ho, a myslím, že nemusím psát proč. 

Nebudu vás tady přesvědčovat, že  islámské náboženství je špatně.

Kdo to alespoň trošku studoval, tak to ví.

Kdyby se přistěhovalo pár lidí, stovky... tak by problém nastat nemusel, ale jakmile jich zde bude víc stejného vyznání, tak může naráz vzniknout jiná společnost... Jeden muslim je v pohodě, ale milion muslimů- už mají své požadavky ...Pak se začnou vraždit mezi sebou jednotlivé sekty, a následně budou vraždit všechny ostatní. (Pokud nepřijmeme islám) A kdo by ho chtěl přijmout a žít v něm ...?

Nechci je potkávat na ulicích, v restauracích, a už vůbec nechci, aby rozhodovali o nás. O našich budoucích dětech, lidech... nesouhlasím s jejich definicí dobra a zla! A nechápu kdo jo.

Ti co o nich rozhodují se k nim ani nedostanou. Tihle zbohatlíci, mají jiné zabezpečení, ale co ostatní normální lidé? Viz ve Vyšních Lhotách....

A myslíte si snad, že odmítání uprchlíků je snad nějaká nenávist? Není. Je to jen strach. Strach z převahy islámu. 

Muslim nemusí být takový jen z toho, že si přečte korán. Oni to mají prostě v sobě. 

KDYŽ SI MÍRUMILOVNÝ ČLOVĚK PŘEČTE KORÁN, NEZAČNE ZABÍJET, ALE UTEČE PRYČ!

Tím ale na druhou stranu nechci házet všechny do jednoho pytle. Mezi většinou můžou být i ti dobří, a taky jsou tam křesťané. Neříkám, že všichni křesťané jsou dobrými lidmi, ale pokud žijí podle Bible, tak by měli být. 

Určitě by se pomáhat mělo, ale musíme rozlišit ty dobré lidi od těch špatných... jen my a nikdo jiný pak bude mezi ostatními- jak těmi dobrými, tak i špatnými žít... 
You May Also Like

15 komentářů

 1. pokud je přijmeme v množství v jakém se sem řítí, do 20-30 let bude Evropa islámským státem ....jsou to jednoduché počty... Evropa vymírá ale oni se množí jako krysy...

  OdpovědětVymazat
 2. super si to napísala, ISLAM je hrozný, keď sa títo utečenci k nám odstavia tak nastane občianska vojna, to nie je normále čo sa deje v tomto svete, podľa štatistík je dokázané že na územie prichádzaju mladý muži, vedia presne prečo sa perú tu k nám do európy a presne do nemcka alebo takých bohatých štátov :)

  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat
 3. V podstate suhlasim a tebou, ano pomahat sa ma, ale nikde inde vo svete pre nikoho nie su takto otvorene hranice, najprv sa clovek musi dokladne preverit a az potom sa moze pustiť za hranice.Momentalne ale eu nema absolutne jasno v tom kto tu je a kde je....a to je velmi nebezpecne.Poznam ludi z Ukrajiny, ktory utekali tiez pred vojnou a nemohli sa tu dostat a ani nikde inde. Ale tychto uprchlikov mame prijat na tisice....a preco.? Je to divne a podla mna nespravne..oni sa nam nechcu prisposobit, to my sa im budeme musiet prisposobit a to bude pre nas koniec

  OdpovědětVymazat
 4. V podstate suhlasim a tebou, ano pomahat sa ma, ale nikde inde vo svete pre nikoho nie su takto otvorene hranice, najprv sa clovek musi dokladne preverit a az potom sa moze pustiť za hranice.Momentalne ale eu nema absolutne jasno v tom kto tu je a kde je....a to je velmi nebezpecne.Poznam ludi z Ukrajiny, ktory utekali tiez pred vojnou a nemohli sa tu dostat a ani nikde inde. Ale tychto uprchlikov mame prijat na tisice....a preco.? Je to divne a podla mna nespravne..oni sa nam nechcu prisposobit, to my sa im budeme musiet prisposobit a to bude pre nas koniec

  OdpovědětVymazat
 5. děkuju všem za komentáře, za názory:)

  OdpovědětVymazat
 6. S něčím souhlasím, s něčím naopak ne, ale hlavou mi neustále vrtá jedna věc.... Teda, když to takhle řeknu ''Kdybychom my museli utíkat před válkou, vím, že by můj manžel do toho vlaku posadil mě a moje děti a pak až sebe.'' Ale oni ty svoje manželky tam nechávají.........
  Je to prazvláštní.

  www.be-crea-tive.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za názor. Přesně jak píšeš,manželky s dětmi zůstávají, hledají manžele a nechápou co se děje... zatímco manžele jsou pryč...

   Vymazat
 7. Řeknu na to asi jedno. V dnešní době se všude hlásá "svoboda slova", ale někteří lidé by snad měli nést následky za to, co řeknou. A to je asi přesně tvůj článek. Nezlob se, ale hovoříš o problematice, které vůbec nerozumíš. Ano, je to jen tvůj názor, ale šíříš povědomí o problému, které je naprosto mylné. Šíření islámu není hlavní problém uprchlíků a také ti nepříšluší říct, že "islám je zlo". To samé by mohli říct oni o západním světě plném ateistů. Pochybuji, že máš islám nastudovaný tak, abys ho mohla odsuzovat. Neříkám tím, že ho podporuji, spousta jejich praktik mi připadá strašná. Ale jen proto, že lidé (a nejsou to jen muži, ale i rodiny s dětmi) prchají ze země, kde se válčí - a řekni mi, proč by syřané šířili islám - neznamená to přeci,že zruinují všechny ostatní státy? Neříkám tím "ano, přijměme je a nabídněme jim domov". Ale nemůžeš mluvit hlasy těch lidí, nemůžeš předvídat, co by se stalo, kdyby sem přišli a především NEMŮŽEŠ dělat, že znáš důvody, pro které utíkají. Mimochodem, když ti tak vadí islám, byla jsi někdy v Teplicích? :)

  To je můj názor stejně jako tvůj :) neber to jako urážku, ale já sama bych se o takovém problému veřejně ani neodvážila promluvit. Zkus se nad tím zamyslet :)

  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tomu napíšu jen toto: https://www.youtube.com/watch?v=Q_XHkgScOSY
   Mrkni na video, a sama uvidíš, jak moc jsou rádi, že utekli, jak moc si toho váží... Každý normální člověk, když uteče od války je RÁD ZA COKOLIV. Tady to tak nevypadá...

   Vymazat
 8. Ahoj. Pěkný článek a s mnoha body souhlasím. Sám jsem napsal na toto téma už několik článků. :) Můžeš se mrknout. Přikládám odkazy. :)
  http://jachymuvsvet.blogspot.cz/2015/06/o-evropske-unii-migrantech.html
  http://jachymuvsvet.blogspot.cz/2015/07/5-duvodu-proc-rict-ne-evropske-unii.html
  http://jachymuvsvet.blogspot.cz/2015/11/evropa-na-krizovatce.html

  Hezký den, Jáchym :)

  OdpovědětVymazat
 9. Fuu, normálne som rada, že aj mladí ľudia majú triezve názory na túto problematiku. Okolo mňa práve všetci toto podporujú a ja sa cítim ako mimozemšťan, pretože mám strach. Inak, je pravda že nedá sa povedať že náboženstvo ako také je zlo, vera aj kresťanstvo veľa zla urobilo, ale stále je to len o ľuďoch a len a len o ľuďoch. A ja im všetkým neverím. Áno pomôcť deťom a ženám. Ale treba brať rozdiel medzi utečencom a medzi migrantom. Pomôcť kým neskončí vojna, áno. Ale starať sa o niekoho, dať mu všetky sociálne výhody, prácu, byt...a ja musím makať trinásť hodín denne, nikto mi nič nedá, hypotéka na krku a za 350 eur? Nemáme dosť našich "migrantov v osadách"?
  Snáď ti všetko dobre skončí, treba len dúfať.
  Vďaka za to, že môžem veriť že nie všetci mladí majú klapky na očiach
  https://cajazpalaca.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Občas se cítím stejně, přijde mi, že ostatní žijí asi v jiném světě, když nevidí co se děje, a nebo když to vidí, tak to podporují..
   Moc díky za komentář:))

   Vymazat

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.