Domácí houskový knedlík

Ahoj všichni ! :)

 V dnešním článku se s vámi podělím o recept. Bude na domácí houskový knedlík. Všichni, co se bojíte dělat domácí knedlíky, tak se nemusíte bát více. Není to nic těžkého. Opravdu. Zabere vám to půl hodinku. A je výborný. Lepší než kupovaný. Takže pokud chcete svému příteli, manželovi, dětem udělat radost, tak čtěte dál....:)Budeme potřebovat: 

-droždí, stačí 1/4 kostky, ale můžete dát i více, mléko 250 ml, 1 vejce, cca 450 g polohrubé mouky, 2 ks housek nebo rohlíku a sůl.

Postup :

 Droždí rozdrobíme do mísy, mírně posolíme, poté přidáme vlažné mléko, vejce a rozmícháme. Přisypeme mouku a vypracujeme nelepivé těsto. Pak do těsta zapracujeme na kostky nakrájené rohlíky (lepši jsou starší) Dáme kynout na teplé místo.

Vykynuté těsto přendáme na vál, rozdělíme na dva díly. Z každého vytvarujeme bochánek, necháme chvíli kynout (5 min) a uděláme šišky, které necháme dokynout na válu.

 Ve velkém širokém hrnci si uvaříme vodu se solí. Vložíme knedlíky. Vaříme pod pokličkou 8 minut, pak oba knedlíky ve vodě obrátíme a vaříme dalších 8 minut. Hotové vyjmeme na vál, propícháme vidlicí nebo špejlí a rozřízneme.Doufám, že knedlík vyzkoušíte:) 

Dobrou chuť :)


You May Also Like

0 komentářů

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.