NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ


Dávat si nebo nedávat novoroční předsevzetí? Toť otázka, kterou si každý ke konci roku nebo na nový rok klade.
Novoroční předsevzetí se většinou týkají změny životního stylu. Lidé se snaží přestat kouřit, zdravěji se stravovat, nebo více číst. Tohle všechno ale můžete změnit i v průběhu roku a nemusíte čekat na ten nový.
Obvykle jen málo lidí je schopných dodržet svá novoroční předsevzetí a ne zřídka se stane, že je poruší už prvního nebo druhého ledna. Proč tomu tak bývá? Co nám brání tomu, abychom je dodrželi?
Jednou z příčin porušení novoročních předsevzetí je jejich nereálnost. Když si řekneme, abychom zhubli 30 kilo za tři měsíce, že přestaneme kouřit hned a naráz – obvykle tyhle cíle nejsou dosažitelné, přinášejí spíše komplikace. Lepší je si stanovit realistické a dosažitelné cíle. Když je cíl realistický, vidíte lépe výsledky. A to nás motivuje…
Další zásada je pozitivní myšlení. Když si říkáme „přestanu kouřit“, tak slovo„kouřit“ se nám asociuje pro mozek známou touhou si zapálit. Proto myslete opačně- ne na to že si chci zapálit, ale na to, co mi od toho pomůže (žvýkačka)

Další zásada je prostředí ve kterém se nacházíme. Když chceme přestat kouřit, pracovní skupina a kolegové v práci, kteří neustále drží cigaretu v ruce, nám moc nepomohou. Je dobré si najít podporu v komkoli blízkém.

Já říkám, že dávat si předsevzetí do nového roku je zbytečné. Přeci co potřebujete nebo chcete změnit, můžete změnit hned. Nemusíte čekat na konec roku a změnit to až na nový rok.

Ale na druhou stranu s něčím začít nebo něco změnit je jednodušší, když si stanovíte ten den D, kterým je prvního ledna. Takže i já si dávám (nebudu tomu říkat předsevzetí) ale spíše takový plán na další rok. Plán co všechno chci stihnout, co chci více dělat...
A co vy? Jak jste na tom s předsevzetím? Dáváte si nebo ne? a Dodržíte jej nebo to porušíte hned další týden ?:)

Jinak všem přeji
KRÁSNÝ NOVÝ ROK. AŤ JSTE ŠTASTNÍ A ZDRAVÍ, PROTOŽE TO JE TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.
AŤ KAŽDÝ NOVÝ DEN PROŽIJETE NAPLNO S TĚMI CO MÁTE RÁDI ♥
You May Also Like

6 komentářů

 1. Přesně, je dobré si dávat realistická předsevzetí, když už.
  Já bych také měla se zamyslet nad svým jídelníčkem ale abych si odepírala všechno to zase nechci. Každopádně bych měla trochu sportovat, což je věc která mě naprosto nebaví, tak alespoň procházky a běhání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano mám to stejně, taky chci více sportovat, ale musím se donutit...:)

   Vymazat
 2. Já si jich pár dala, tak uvidíme, snad je dodržím, ale myslím, že jsou celkem splnitelné :) super článek a krásný nový rok
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 3. "Já říkám, že dávat si předsevzetí do nového roku je zbytečné. Přeci co potřebujete nebo chcete změnit, můžete změnit hned. Nemusíte čekat na konec roku a změnit to až na nový rok."
  S tímto výrokem absolutně souhlasím. Myslím, že 1.ledna je jen den, kdy si většina lidí naslibuje hory doly, ale skutek utek. Opravdu znám jen malou hrstku člověčí, která je schopná alespoň maličkou část svých předsevzetí dotáhnout do konce. Já osobně si předsevzetí nedávám, vedu si diář, kde si plánuju, co potřebuji nebo co je nezbytně nutné udělat, zbytek ponechávám na náhodě. :) Přeji Ti, aby Ti všechny Tvé plány vyšly a ať se Ti v roce 2016 daří. Máš moc hezké stránky. :)

  OdpovědětVymazat

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.