VÁNOCE- KLID X STRESVánoční svátky by měly být svátky klidu, lásky a rodinné pohody…přesto ale podle psychologů až 80 % lidí trpí již měsíc před Štědrým dnem stresem či dokonce depresí.

Proč nás tolik trápí vánoční stres? Je to jednoduché: toužíme po dokonalosti, chceme vyhovět celé rodině, dodržet tradice, mít uklizeno, napečeno, navařeno, prostě toužíme po dokonalé vánoční atmosféře, která existuje jen na televizních obrazovkách. K tomu, abychom toho docílili, nemáme tolik času. 

A jak dosáhnout pohody? 

Můžeme začít péct cukroví již od konce listopadu, nakupovat dárky po celý rok, ale řekněme si upřímně, většina z nás to řeší pravidelně až na poslední chvíli. Nemusíme mít vše dokonalé, hlavní je si odpočinout a vychutnat si Vánoční atmosféry. 

Uklízíme, čistíme, leštíme, jako bychom chtěli jíst z podlahy. Všeho s mírou, k čemu nám bude vygruntovaný byt, když sami budeme na pokraji sil.

Organizujte si dopředu, co vše potřebujete stihnout. Dárky, které chcete darovat si sepište, i obchody, ve kterých to budete kupovat. Nakupujte dříve než na poslední chvíli, tím nebudete tolik ve stresu a navíc se nebudete muset prodírat mezi "miliony" lidmi. Pokud nemáte rádi davy lidí a celkově nakupování v kamenných obchodech, nevadí. Nakupujte přes eshopy. V klidu z domova. 

Proč zbytečně péct 12 druhů cukroví, když našim dětem a manželovi chutnají čtyři druhy? Letos upečte jen to cukroví, které máte opravdu nejraději.

Nestihli jste umýt okna? Venku stejně bude pršet a sněžit, takže to bude ve finále jedno.

Pokud se stresujete, že Vám nevyjdou finance, opět nezoufejte. Co takhle vyrobit Vánoční dárky sami doma. Je to levné, rychlé a hlavně od srdce. Vždyť Vánoce vůbec nejsou o dárcích, jsou o tom, aby rodina, blízcí byli pohromadě, měli se rádi a užívali si společných chvil. 

Čas adventu je čas pohody a těšení se na Vánoce samotné. Tak tento čas nepromrhejte tím, že se budete stresovat. Užívejte si pohody. Kdy jindy, než na Vánoce bychom měli být v klidu:)

KRÁSNÉ PŘEDVÁNOČNÍ DNY ♥

You May Also Like

10 komentářů

 1. Ano, přesně! To říkám babičce a mamce pořád! Proč pečou tolik druhů, když nejradši máme stejně tři/čtyři..:D :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásně napsané! :) .. Já letos (POPRVÉ) nakoupila většinu dárků už na začátku listopadu. A za to si tleskám! Zbývá mi jen už pár dárků, ty ale budu vyrábět pár dní před štědrým dnem. Stejně tak jsme se letos s přítelem domluvili, že uděláme jen 4 druhy cukroví - jen ty, na které se nejvíc těšíme - ty ostatní jsme stejně vždycky pak jedli už jen z nutnosti, aby se to nevyhodilo :D
  A že nemám umytá okna? Joo, tak to je mi naštěstí šumák. ;D
  Mě jde hlavně o to si ty svátky užít, vidět se s rodinou, popovídat, popít a hlavně mít se fajn. :)
  Přeju veselé svátky!
  Michelle B :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já jsem to letos pojala taky pohodově :) dárky ještě všechny sice nemám, ale tak nějak už mám základ, takže se nemusím trápit, že nemám NIC :D peču si perníčky, občas něco uklidím, zdobím linecké, odpočívám... stromeček necháme asi až na příští týden :)
  Naštěstí mě vůbec nepotkalo takové to víkendové bláznění v nákupních centrech, kde jsou obrovské fronty a lidi couraj a hledaj, co by tak koupili :D já si letos ani nic nepřeju, takže můžu být maximálně mile překvapená :)
  Letos si to hodlám pořádně užít, i když mě čeká po nich hned první zkouškové :D
  Getmovin by Deni

  OdpovědětVymazat
 4. Ja ešte darčeky nemám všetke. Jeden ešte vyrábam a druhý musím kúpiť. Ale aspoň viem čo kúpim. :)
  Nicolette Lear

  OdpovědětVymazat
 5. moja mamka je hrozný stresman :D už len príde domov a nevie čo skôr vkuse dačo robí pratá pečie... :D Je to krásny sviatok, mali by sme si uvedomiť čo vlastne znamená vážiť si jeden druhého tešiť sa že sme sa tak stretli pri štedrovečernej večery, my na štedrý deň nič nejeme až potom večer je to také mňam tak sa prežereme že konec, ale teraz mám dcérku tak sa teším ako ona bude reagovať na jedlo darčeky koledy a tak :D

  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.