Všude samá motivace


Všude kam se podívám je plno motivačních citátů, příběhů, knih, ebooků, nebo audio knih. Přijde mi, že dřív tolik motivace nebylo. Člověk prostě nějak žil a nepotřeboval k tomu plno motivačních knih. Nepotřeboval je k tomu, aby věděl, jak má žít. 

Jenže v dnešní době, nevím proč, ale většina lidí chce mít víc, než má, chce být ve vyšším postavení, než je, a co vám k tomu může pomoct? 

MOTIVACE

Musím se ale prvně k nečemu přiznat. Dříve jsem motivaci neměla ráda, nebo možná až nesnášela. Nechápala jsem k čemu je, a prostě mi to přišlo tak, že když někdo píše o tom jak být šťastný, lepší, a nevím co ještě, tak že sám není. Že těmito řečmi chce ovlivnit více než ostatní spíše sebe samotného. Přece kdo by psal o tom, že není šťastný, že se mu nepodařilo tohle a tamto, že mu stačí ta práce jakou má. 

Plno lidí ventiluje jen to dobré, nebo ještě lépe řečeno, jen to nejlepší. 

Vemte si příklad na sociálních sítích. Všude je dokonalost. Krásně vystajlované snídaně, obědy i večeře, krásně nalakované nehty, nádherné šaty, ten nejdražší parfém...

Kdo by se fotil v teplákách na chalupě? Kdo by se fotit s rohlíkem v ruce? 

Tím chci jen říct, že i ti lidi co motivují vás, nás všechny, jsou úplně normálními lidmi. Jsou stejní jako my, jen nám chtějí ukázat to nejlepší z jejich životů. Ale to tak děláme všichni. Že? 

Neříkám, že je motivace špatná, vlastně poslední dobou ji docela vyhledávám, snažím se posunout dál, jít si za svým cílem a docela mi k tomu ty citáty občas i pomůžou. Popravdě i plánuji motivační článek, jen říkám,že není všechno tak, jak na první pohled vypadá :)

Nemusíme se motivaci vyhýbat. Nemusíme ji ani vyhledávat. 

JEN ŽIJTE TEĎ, DNES. 

A HLAVNĚ BUĎTE ŠŤASTNÍ, S TÍM CO MÁTE. 

NEHLEDEJTE CHYBY, ALE MILUJTE  JE. SE. 


You May Also Like

12 komentářů

 1. Skvelo napísané! :) A s tými sociálnymi sieťami to je presne tak, na facebooku skoro už ani nič nepridávam, ale tak na insta sa vždy snažím pridať, len niečo čo je pekné a čo sa i vážne podarilo odfotiť :D

  OdpovědětVymazat
 2. krásne napísané, a súhlasím s tou dokonalosťou, je jej dosť a všade. Mne sa páči, ale treba to vedieť filtrovať, kde je skutočnosť.. a bojím sa že mladším ročníkom to môže robiť problém...

  OdpovědětVymazat
 3. Veľmi pekný článok :) pozývam na giveaway Vava blogger

  OdpovědětVymazat
 4. Musím říct, že někdy mě to taky leze krkem. Pořád se dívat na virtuální uměle štastný svět. Na druhou stranu občas mi nějaký článek kápne do noty a povzbudí. Raději si ale motivaci hledám sama v knihách

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že zdieľanie dokonalých okamihov našich životov v určitej miere môže za to, že ľudia, ktorí nás sledujú trebárs na spomínaných sociálnych sietiach, potom prestávajú byť spokojní so svojimi vlastnými životmi. Je to presne ten efekt naivnej predstavy, že tie krásne outfity, dokonalý make-up, úžasné cestovateľské zážitky sú každodennom záležitosťou ľudí z internetu. A potom nám je ľúto, že my nič také nezažívame. Je to taká hra s pozlátkom, ktorá je ale len ilúziou. A mňa osobne mrzí, že aj keď motivovanie ľudí je skvelá vec, že sa občas minie účinku. Ľudia si bohužiaľ neuvedomujú, že občas nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

  OdpovědětVymazat
 6. Máš pravdu, s motivací se za poslední roky roztrhl pytel a asi to něco vypovídá o dnešní generaci (respektive generacích). Dřív žili lidi nejspíš prostěji, neměli (nebo neviděli) tolik možností a cest, jaké jsou dnes, a tak nepotřebovali tolik povzbuzovat, nebo taky utěšovat. Dnes je to na denním pořádku.
  Jinak představa instagramu zaplněného fotkami z toho echt obyčejného života s teplákama a rohlíkama zní paradoxně velmi originálně, někdo by se do toho měl pustit :)
  x
  www.introvertnisvet.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.