Jak vypnout?


Tato doba je tak uspěchaná, že nestíháme vypít teplý čaj, nebo kafe,.. Spěcháme do práce, z práce, do školy, nebo na nějaký kroužek.

Každý potřebuje občas vypnout. A pokud nevíte jak na to, tak vám zkusím dát pár rad.-VYPNĚTE SI MOBILNÍ TELEFON A JEN LEŽTE
-BĚŽTE ČÍST
-PUSŤTE SI OBLÍBENÝ SERIÁL ČI FILM
-ZAPNĚTE SI OBLÍBENOU HUDBU
-MŮŽETE JÍT NĚCO DOBRÉHO UPÉCT ČI UVAŘIT
-BĚŽTE SE PROJÍT
-KLIDNĚ SI ZACVIČTE
-SEDNĚTE SI NA LAVIČKU VEN
- . . . (doplňte si sami, co vás uklidní)

Každý člověk je jiný, někdo rád vypne u dobrého filmu, někdo u dobrého kafe, a ten druhý zase na procházce.

Jen je hrozně moc důležité jednou za čas si jen tak odpočinout.

VYPNOUT. NESTRESOVAT SE A NEHLÍDAT ČAS.

Běžte se projít. Do přírody. Já se tam cítím krásně. Mám hned lepší náladu. Neříkám, že mi dodá energii, protože prostě nedodá, ale jen říkám, že se cítím lépe...

Jelikož bydlíme (zatím) v bytě, tak na zahradu vyjít nemůžu, což mi občas chybí, ale pokud máte alespoň balkón, malý balkón, tak si zkuste sednout ven na váš balkonek, sledovat ptáky, nebo si pustit nějakou pěknou hudbu. Relaxovat.

Podle mě pokud chcete na chvíli vypnout, je nejdůležitější věcí - NESLEDUJTE HODINY, ANI MOBIL. . . .

Protože pokud sledujete čas, tak víte kolik je hodin, a taky víte, že to prádlo byste měla vyžehlit, že to nádobí je potřeba umýt... ale víte co ?

NEDŮLEŽITÉ VĚCI POČKAJÍ. DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ UKLIDIT JE SI ODPOČINOUT.

ODLOŽTE SI NEDŮLEŽITÉ VĚCI NA POTOM, A ODPOČÍVEJTE TEĎ, DNES.

Nevím, jestli Vám článek něco dal, i já sama občas bojuji s časem, ale není nad to si jen tak LEHNOUT NA ZEM A POZOROVAT PTÁKY, ČI HVĚZDY.You May Also Like

20 komentářů

 1. Dnes skoro každý bojuje v časom je to pravda
  Skvele napisané (y)

  Ak by si sa chcela zapojiť do giveaway tak ťa pozývam
  http://alexxiewstyle.blogspot.sk/2016/05/vikend-za-nami-prva-giveaway.html?m=1

  OdpovědětVymazat
 2. súhlasím, je uponáhlaná doba, ale môžeme si občas za to len a len my sami. Myslíme si, že zvládneme milón vecí a aktivít...Nestačí mať menej a byť šťastnejší? ..rečnícka otázka :) ..mňa príroda naopak, nakopne dobrou energiou a tam sa výborne zrelaxujem, teda hlavne ak je tam ticho a kľud :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkný článek a úplně souhlasím. Já vždycky vypnu u dobrého seriálu a čaje :)
  FOXIE SIMMA

  OdpovědětVymazat
 4. Já vypínám u knihy....u hezkého filmu. Vůbec nemám výčitky svědomí a užívám si to :-)
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat
 5. Nedávno jsem četla u Káji (food-paper) podobný článek...a dohnalo mě to ke koupi dvou knih, takže se teď těším jak si je v klidu a pohodě přečtu :). Sama se teď učím využít každou volnou chvilku k relaxaci a užít si to :).
  LenaČerge

  OdpovědětVymazat
 6. Pekný článok, dobre si to vystihla.
  Inak som bola prekvapená, keď mi prišla do obchodu dievčina a chcela pre svojho priateľa knihu, kde by bol návod ako oddychovať. Kukala som na ňu neveriacky, a začala som jej radiť, aby vypli mobil, elektroniku a vypadli niekam na výlet do lesa či do hôr. Zahodili hodinky, a vzali si so sebou nejakú dobrú knihu, zatancovali si a podobne. Pozrela na mňa štýlom "ti mrdá" a zahlásila: Vy mi nerozumiete, chcem knihu, kde sa naučí ako oddychovať.
  Tak naozaj nerozumiem, keď mladí ľudia potrebujú knižné návody na to, aby vedeli ako oddychovať. Šialenstvo. JA keď potrebujem vypnúť tak si zatancujem, vybehnem na bicykel, masáž, zapnem hudbu nahlas, samozrejme vytiahnem knihu a nič neriešim. Je mi jedno že mám plnú kuchyňu riadu a kúpeľnu špinavej bielizne. Na to bude ešte neskôr času. A keďže mám malé bábo, tak naozaj niet toho času na seba veľa, ale viem si ho nájsť, kým malý spí. Musím sa venovať aj sama sebe, nie som robot.

  Čaja z Paláca

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak říkáš :) nedůležité věci jako kuchyně počká :) nejdůležitější je naše zdraví, a oddychovat je přece věc potřebná :))

   Vymazat
 7. super rady,
  ja mám rada keď meditujem alebo čítam kniu alebo maľujem, pri tomto vypnem ešte lepšia vec je spánok :)
  s tými mobilmi máš totálnu pravdu už sa od nic ani neponeme :(

  http://teenmumy.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 8. Skvělý článek! Asi nejdůležitější rada (aspoň pro mě) - vypnout mobil a telefon. Protože jinak se na nic nesoustředím a po pěti minutách zapnu mobil. :D
  Catherine Ribbon

  OdpovědětVymazat
 9. Moc hezký článek! :) Oddych a to tzv. vypnutí je vždy třeba. Celkem je škoda, že někdo vypnout vůbec neumí, pořád spěchá, stresuje se a pak se zbytěčně hroutí z toho, jak má málo času... přitom toho času má stejně jako ostatní. :)
  Já teď nedělám vůbec nic, protože se ve škole už moc neučíme a tak hlavně poslouchám písničky, koukám na seriály a čtu. :)
  DENYII

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, přesně tak. Odpočinek je potřeba. :)

   Vymazat

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.