Jak může majetek změnit naši duši

V dnešní době je strašně moc kladen důraz na majetek - máte vilu, miliony na účtu, drahou káru a luxusní mobil - jste pro společnost NĚCO VÍC. Jenže jsou majetek, peníze a úspěch to nejdůležitější v životě? Je to ten smysl života, proč tady žijeme?

Já si myslím, že ne. Problém je v tom měřítku - pokud chudý člověk, bez domova na ulici řekne cokoli, nikdo, nikdo ho nebude brát vážně, jelikož je chudý, a těchto lidí se straníme, nedej bože abychom si s nimi promluvili nebo jim pomohli. Ale jakmile promluví fešák s drahou károu a několika miliony na účtu, tak hltáme každé jeho slovo. Chceme se s tím člověkem bavit, protože je něco víc.

Jenže to tak vlastně vůbec není. Je to všechno obráceně.

Bohatství není o tom, kolik peněz máte v kapse, ale o tom kolik radosti, pravdy a dobrých myšlenek se ukrývá v srdci. O tom, kolika lidem jste pomohli...
TO JE TO PRAVÉ BOHATSTVÍ Každý jsme se narodili nějak, někdo chudý, někdo bohatý. Jenže co se začít měřit jiným měřítkem?

Kolika lidem jste poslední dobou pomohli, udělali radost a kolika lidem jste lhali? Ruku na srdce, že i když si můžete dovolit všechno, tak možná nejste ani tak vnitřně bohatí, jako ten člověk bez domova. Sice nemá nic, co by chtěl, ale vlastně má všechno - má pravdu, dobré myšlenky, je hodný, pomáhá, má dobré srdce - pro mě je tento člověk tím nejbohatším člověkem. Tím nejlepším.


Spousta lidí krade, lže, vraždí za účelem peněz. Někdo se vám vkrade do bytu, do auta či práce, aby vám ukradl zlaté hodinky, rádio nebo kreditku. Lidé nás přepadávají na ulici s nožem, pistolí u hlavy pro pár stovek. Lidé vraždí, aby dostali peníze. Lidé lžou, aby měli majetek. 

Tohle všechno -MAJETEK A PENÍZE MĚNÍ NAŠE DUŠE. 


Nenechejme se touto zkouškou porazit. Překonejme chtíč něco chtít tak moc, abychom kvůli tomu ubližovali ostatním. Pro někoho je tato cesta dlouhá, ale když ji všichni překonáme, tak budeme lepšími a paradoxně i šťastnějšími - protože když máme mnoho peněz, tak to neznamená, že musíme být šťastnější. 

Zkusme naše měřítka přetvořit na něco jiného - buďme šťastní s tím co máme, říkejme pravdu a hlavně pomáhejme ostatním - buďme jiní, než všichni ostatní - můžeme stále změnit tento svět - ale musíme chtít. 

BOHATÝ JE KAŽDÝ Z VÁS - Z NÁS. NĚKDO MAJETKEM A NĚKDO ČISTOU DUŠÍ. 
You May Also Like

5 komentářů

 1. Souhlasim s kazdym slovem, jen bych dodala, ze narodili jsme se vsichni stejne nazí a umreme take vsichni stejne.
  Mej se krasne a budu rada kdyz se stavis na kaficko u mne www.bygabra.cz ;).
  Papa ByGabra

  OdpovědětVymazat
 2. Hezký a pravdivý článek :) pro mě je bohatstvím zdraví, rodina, láska a přátelé. To si za peníze člověk nekoupí a ani sebevětší množství majetku mu k ničemu nebude, pokud například onemocní třeba rakovinou.

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
 3. Majetek je měřítkem úspěchu, proto toho týpka s drahou károu budeš spíš poslouchat než nějakýho bezdomovce. A když si budeš hledat přítele, tak si určitě nevezmeš toho kluka z poslední lavice co nikdy neměl ani korunu a vypadá jak šupák. Vezmeš si toho, co chodil cvičit, všechny věci měl značkový a už na základce tě mohl každej tejden pozvat na oběd do pěkný hospody...

  OdpovědětVymazat
 4. A další pár bot taky není k zahození :D

  OdpovědětVymazat

Všechna práva vyhrazena. Zákaz kopírování. Používá technologii služby Blogger.